A kerékpározás története - időszaki kiállítás
Strandszezon és fürdődressz - időszaki kiállítás

Kas, járom, köpéce – Őszi Fesztivál váltatlan lovakkal

Idén is csatlakozott a Beregi Múzeum a Múzeumok Őszi Fesztiválja országos programsorozatához. Az általános és középiskolások számára rendezett múzeumpedagógiai foglalkozásokon régi mesterségekkel ismerkedhettek meg a gyerekek. A kosárfonás, a teknővájás, a vékakészítés és a járomfaragás termékeit, eszközeit, néprajzi és társadalmi körülményeit részletesen bemutató interaktív foglalkozásokat a Múzeum négy munkatársa (Tóthné File Dóra tárlatvezető, Kissné Gráf Éva történész, Szász Csaba múzeumpedagógus és Varga János múzeumigazgató-etnográfus) párhuzamosan, négy helyszínen vezette a diákcsoportoknak október utolsó hetében.

Az eredeti műtárgyakat, archív fotókat és néprajzi filmeket felvonultató programokon a legkisebbektől (elsősök) a legnagyobbakig (tizenegyedikesek) rengetegen vettek részt; az összesen 64 foglalkozás résztvevői jó hangulatban távozhattak a múzeumból, hiszen nem csak a csíkkassal vagy a sózóteknővel ismerkedhettek meg közelebbről, hanem többek között mérlegre vonhatták a véka búzát, vagy kipróbálhatták magukat ökörként járommal a nyakukban.

Ma
Tegnap